Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου 2017

ΕΠΣ Κοζάνης - ΕΠΣ Πέλλας 2-1 στην παράταση

Δύο λεπτά πριν τη λήξη της παράτασης χάθηκε η πρόκριση για τη μικτή Νέων της ΕΠΣ Πέλλας η οποία αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Κοζάνης.
Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός. Οι νέοι της ένωσής μας προηγήθηκαν στο 18' με γκολ του Τσιάκαλου, αλλά λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (44') μετά από αδράνεια της άμυνας ισοφαρίστηκαν. Το δεύτερο ημίχρονο έληξε και αυτό με το ισόπαλο 1-1 και έτσι οι ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση.
Εκεί η μικτή της ΕΠΣ Πέλλας έχασε δύο κλασσικές ευκαιρίες στο 115' και 116' με τους Κουλούδη και Τσιάκαλο. Εκεί ίσχυσε ο νόμος του ποδοσφαίρου με αποτέλεσμα λίγο αργότερα μετά από λάθος της άμυνας να δεχθεί το δεύτερο γκολ και τελικά να αποκλειστεί από τη δεύτερη φάση του θεσμού.
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: Τομπουλίδης, Δεβετζής, Παπαδόπουλος Δημήτρης, Παπαδόπουλος Κυριάκος, Θεοδωρούδης, Πασσαλής, Παπαχρήστου, Τσιάκαλος, Κατηριάδης, Παρούτογλου (81' Κουλούδης), Στεφανίδης (19' Παπαναρέτου λ.τ).